MA EZT HAGYTA AZ OSZTÁLYTÁRSAM AZ ISKOLÁBAN A SZÉKÉN. 14 ÉVES RIKÁRDÓ, DE HONNAN VAN PÉNZE?
Ma megdöbbentem, ahogy az iskolában utolsóként elhagytam volna a termet, szétnéztem, nem-e hagytak valamit el az osztálytársaim. Nálunk ez szokás, hogy az ügyeletes benéz a terem hátuljából az összes padba. Rikárdó osztálytársam székén ezt a pénzmennyiséget találtam. Apukája nem dolgozik, és anyukája sem. Nekem heti 500 forint a zsebpénzem, ő meg itt hagyott vagy 130 ezer forintot, de honnan van a pénz?
Elvittem az igazgatóiba a pénzt, behívták a szüleit, akik ordítozva jelentek meg, és flegmán leugatták az igazgatót, hogy ha akarják kilóra megveszik. Az igazgatónk egy 50 éves kedves ember, halálra volt rémülve, pedig csak azt sejtette, hogy rossz helyről van a pénz, és szeretett volna a szülőkkel erről beszélni, hogy hátha együtt meg tudják oldani. Kiderül végül, hogy ez a pénz Kevin zsebpénze volt, amit azért hagyott el, mert a farzsebéből kieshetett, és egyébként se érdekli a pénz.
Miért van az, hogy Magyarországon vannak akiknek 10 ezerforintos kiadás is padlóra küldi az egész családot - mint nálunk, és máshol meg 130 ezer forintot elhagy ag yerek, és meg se érzik? Mi ez a szakadék ember és ember között? Kommentben írjátok le, hogy szerintetek miért van ez így?